Místo stvořené pro relax

V Hustopečích se projděte v mandloňovém sadu, vydejte se po vinařských cyklostezkách na blízkou Pálavu, Mikulov i Lednicko-valtický areál. Máme pro vás tipy na výlety – podrobněji je pro vás máme nachystané v apartmánech.

Místo stvořené pro relax

Kam na výlet pěšky

Přímo v Hustopečích se vydejte mandloňovou stezkou (9 km) na rozhlednu. Zkrácená varianta s dětmi (5 km) + odbočka na ranč Valkýra.

Příjemnou cestou mimo silnici dojdete z Hustopečí do vinařství Sonberk. Z terasy budovy architekta Pleskota máte dokonalý výhled na okolní vinice a Pálavu.

Z Dolních Věstonic po červené značce na Dívčí hrady, odtud po zelené kolem Děvína do Soutěsky, po červené na Mikulov. Sirotčí hrad, Stolová hora, Kočičí skála, jeskyně Turold. Po 14 km v cíli Mikulov!

 

Na kole po Pálavě a Lednicku

Z Hustopečí vede stezka krajem André. Na rozhlednu ve Starovičkách, do Velkých Pavlovic, Vrbic a Kobylí.

Výlet kolem vodní nádrže Vodní mlýny. Pecka i pro malé děti, které v kopcích protestují. Tady vás čeká jen rovinka, po cestě kiosky se zmrzkou. Delší trasa nebo kratší.

Okruh Lednicko-valtickým areálem, trasa 27 km, ale bez kopců, zvládnou i děti. Doplnit energii doporučujeme u Hraničního zámečku. Areál můžete projet na koloběžkách po pohodových cestách! Půjčovnu najdete v Bulharech.

 

Za památkami jižní Moravy

Osu Lednicko-valtického areálu tvoří zámek Valtice a Lednice. V lednickém parku se zabavíte parádní hrou Hardtmuthova nemoc! Park zakazuje kola – k orientálnímu Minaretu atd. jen pěšky nebo lodí.

V Mikulově projděte židovskou čtvrť, vyšlápněte na Svatý kopeček nebo do jeskyně Na Turoldu. Výlet zakončete koupačkou v zatopeném lomu u Mariánského mlýna.

Kdo vysochal slavnou Věstonickou venuši? Jak se lovili mamuti? Jeďte si to ověřit do Archeoparku Pavlov. Po prohlídce na fantastickou kávu do viničního domu Marináda.

 

Gastro výlety na Pálavě

Kde jinde si vychutnat proslulý mandlový likér než v Mandlárně přímo v Hustopečích? Doporučujeme mandlovou kávu nebo degustační prkénko mandlovic.

Z Hustopečí je to kousek do Staroviček na levandulovou farmu. Na letní zahrádce ochutnejte levandulový cheescake nebo kávu. Pak pěšky k levandulovému políčku.

Z Hustopečí na kole nebo autem do čejkovického bylinkového ráje. V Sonnentoru strávíte klidně celý den a nudit se nebudete. V čajovém salonu s kavárnou, bylinkové zahradě nebo na zážitkové exkurzi.

 

Voda a wellness

Za pohodovým koupáním se můžete v žabkách vypravit z apartmánů U Krbu na koupaliště přímo v Hustopečích.

Aqualand Moravia v Pasohlávkách má vodu z termálního vrtu. Venkovní bazén Riviéra má i v zimě teplotu přes 30 stupňů. K tomu 20 tobogánů a skluzavek, saunový svět.

I při nevlídném počasí si můžete užít koupání! Za Mikulovem hned za hranicemi v městečku Laa an der Thaya čekají termální lázně se saunovým světem a toboganem.